Elektronik Kart Üretimi

AURATEK Elektronik olarak önceliğimiz hep üretmek oldu. Bugüne kadar ürettiğimiz milyonlarca elektronik kart ve cihaz ile birçok sektöre hizmet verdik. Bugün de sahip olduğumuz teknik kabiliyet ve kapasite ile Türkiye nin elektroniğini üretmeye devam ediyoruz. Tüm üretimlerimizi IPC Standartlarına uygun şekilde, 4 farklı standartta Sertifikalı IPC Eğitmenimizden (CIT) düzenli eğitim alan ekip arkadaşlarımızla, ESD ve MSD kontrollü alanlarda gerçekleştiriyor ve tüm üretim süreçlerimizi her adımda kayıt altına alarak izleyebiliyoruz.

Depo alanlarımızın, SMD ve TH dizgi alanlarımızın, Mekanik Montaj hatlarımızın, Test ve MIL-STD Üretim Alanlarımızın bulunduğu 6000 m²’lik alanda, bir çok farklı sektör için elektronik kart dizgisi ve cihaz montajını, kutulama, paketleme ve sevk işlemlerini, yüksek kaliteyle ve en uygun maliyetle yapıyoruz. Böylece müşteri beklentileri doğrultusunda hızlı teslimatlar gerçekleştirebiliyoruz.

Sahip olduğumuz çok sayıdaki SMD ve TH Dizgi hatlarımızı müşterilerimizin farklı ihtiyaçlarına göre planlayarak, düşük miktarlı prototip üretimlerinden, çok yüksek miktarlı seri üretimlere veya çok yoğun çeşit ve özellikte komponent içeren İleri teknoloji / Savunma Sanayi üretimlerine kadar bir çok farklı sektörden müşterilerimize aynı anda ve yüksek kalitede hizmet verebiliyoruz.

SMD Dizgi için : 6 SMD Dizgi Hattımızda / 13 SMD Dizgi Makinesi ile 750.000 komponent / saat üretim kapasitesine ve

THT Dizgi için : Axial ve Radial 170.000 komponent / saat üretim kapasitesine sahibiz.

Elektronik Kart ve Cihaz Üretim Sürecimiz ve size sunabileceğimiz hizmetlerle ilgili daha ayrıntılı bilgi almak  için bizi hemen arayabilirsiniz.

AuraTek Elektronik hem kendine ait hem de müşterilerinin AuraTek’ e emanet ettiği çok yüksek miktarda envanteri giriş kalite kontrolü yaparak, düzenli sayımlarla ve MRP alt yapısına entegre depo lokasyonlarında muhafaza etmektedir. Tamamen ESD önlemleri alınmış depo alanında ve neme duyarlı (MSL) komponentler için özel nem dolaplarında saklanan hassas komponentler IPC J-STD-033 standardına göre takip edilerek üreticisi tarafından verilen MSL (neme hassasiyet ) seviyesine göre işlem görmektedir. Böylece müşterilerimizi çözülmesi ve tespit edilmesi çok zor ve genellikle sahada ortaya çıkarak ciddi sorunlara neden olan nem ve ESD risklerine karşı daha en başında koruyacak tedbirleri alıyoruz.  Bunun yanında komponent depomuzun haricinde TV, Yazar Kasa vb hacimli ürünlere ait tüm mekanik montaj, paketleme ve kutulama malzemelerini muhafaza edecek CKD-SKD depolarımız ve mekanik malzeme depolarımızla da müşterilerimizin her türlü yükünü taşıyoruz.

SMD Dizgi hatlarımızda Endüstrinin en iyi makinelerini kullanıyoruz.

Hatlarımızda bulunan makine ve cihazlarımız :
» PCB Magazine Loader / Unloader
» PCB Loader/ Unloader
» PCB Destacker
» Konveyörler (Cleaning, Coupling, AOI/SPI Rework, Reject, Linking, In Line Workstation vb. )
» ASM DEK Screen Printer (Krem Lehim Baskı Makineleri )
» CYBEROPTICS 3D SPI (Otomatik Krem Lehim Yüksekliği Ölçme/Kontrol Sistemleri)
» YAMAHA YSM20 ve YSM10 SMD dizgi makinelerİ
» BTU(8+2 Zone), SUNEAST(8+2 Zone) ve HB Automation (10+2 zone)  Reflow (Nitrojen/Azotlu SMD  Lehimleme ) Fırınları
» CYBEROPTICS 3D AOI (Otomatik Optik Kontrol Sistemleri )
» SEC 3D X-RAY ve Micro CT Analiz ve Kontrol Sistemi (160 kV ) ve Focal Spot X-Ray Kontrol Cihazı (85 kV)

 
SMD DİZGİ
ASM DEK Screen Printer
Konveyörler
PCB Magazine Loader / Unloader
SEC 3D X-RAY ve Micro CT Analiz ve Kontrol Sistemi
CYBEROPTICS 3D AOI – 2
CYBEROPTICS 3D AOI – 1
BTU(8+2 Zone), SUNEAST(8+2 Zone) ve HB Automation (10+2 zone) Reflow (Nitrojen/Azotlu SMD Lehimleme ) Fırınları
YAMAHA YSM20 ve YSM10 SMD
CYBEROPTICS 3D SPI

TH Komponent dizgisi için 8 ayrı hattımızda farklı tipte Radial/Axial ve her türlü TH Komponentlerin dizgisi yapılmaktadır.

THT Hatlarımızda bulunan Suneast ve IEMME marka 3 farklı azotlu dalga lehimleme makinemiz ile aynı anda RoHS uyumlu ve Kurşunlu, azotlu – azotsuz gibi farklı tipte üretimleri kesintisiz yapabildiğimiz gibi aynı anda farklı müşterilerimizin üretimlerini de rahatlıkla yapabiliyoruz. Böylece seri üretim kapasitemizi tüm müşterilerimiz için aynı anda esnek ve hızlı üretim yapabilecek şekilde sunuyoruz.

Kritik THT komponentlerin ve dar alanlarda yüksek hassasiyet gerektiren lehimleme işlemlerinin en yüksek standartlarda yapılmasını sağlayan Pillarhouse marka selektif lehimleme makinamızla üretim yeteneklerimizi daha da arttırmış bulunuyoruz.

15 Ton baskı kapasitesindeki, hassas baskı hızı ve basınç ayarları yapılabilen Press – Fit makinemiz ile özellikle savunma sanayi ve otomotiv sektöründe kullanılan kritik ve son derece pahalı olan konnektörlerin sıfır hata ve fire oranlarıyla çakılması işlemi seri üretime uygun şekilde yapılmaktadır.

Yüksek kapasiteli, hassas programlanabilen ve hızlı kullanımı olan iki adet PBT CompaClean yıkama makinemizle standartlara uygun kart yıkama yapabiliyoruz.

Çalışma ortamlarında nem, toz, titreşim gibi zorlu çalışma şartlarına maruz kalabilecek veya gizlilik istenen kartlar için koruyucu (konformal) kaplama uygulamalarını hassas ve yüksek kapasiteli makinemizle veya fırça, sprey ve daldırma yöntemleriyle yapabiliyoruz. Kartınızın yapısını ve çalışma ortamındaki şartları öğrendikten sonra sizin için en doğru uygulama yöntemi ve uygun kaplama malzemesini seçerek uygulamayı yapıyoruz. Konformal kaplama öncesi tüm kartlarınızı yıkıyor ve sonrasında kaplama yapıyoruz. Böylece kartınızın kaplamasından en iyi şekilde faydalanmanızı ve doğru şekilde uygulama yapılabilmesini sağlıyoruz.

Mekanik montaj ve kutulama hatlarımızda her türlü cihaz ve kablaj montajı, kutulama ve paketleme işlemleri yapılmaktadır. Farklı montaj hatlarımızda düşük veya yüksek miktarlarda kutulama, kablolama, TV Montajı, paketleme, kozmetik ambalajlama işlemleri büyük bir hassasiyetle ve hızla yapılabilmekte ve müşterilerimizin istediği şekilde sevke hazır hale getirilmektedir.

Test bölümümüzde ICT ve Flying Probe gibi genel test cihazları ile gerekse de ürüne özgü oluşturulabilen otomatik veya manuel test istasyonları ve düşük maliyetli test fikstürü tasarımlarımız ile %100 ürün ve fonksiyon testleri yapılabilmekteyiz. İşlemci içeren kartlarınız için yazılım yükleme ve test işlemlerini aynı test fikstürlerinde birleştirerek, test ve yazılım yükleme maliyetlerinin düşürülmesi, test kapasitesinin arttırılması ve ürünlerinizdeki riskleri sıfıra indirmeniz sağlanmaktadır. İsteyen müşterilerimize ürünleri ayrıntılı test raporları ve analizleriyle birlikte sunulmaktadır. Bunun yanında savunma sanayi ihtiyaçlarına yönelik ATE tedariği ve üretimi de yapılabilmekte ve tüm sektörlere yüksek hız ve düşük maliyetli test hizmetleriyle hizmet verilmektedir. 

Firmamızda bulunan iki adet Çevresel Test (ESS) cihazımızla kritik ürünler üreten birçok sektörden müşterimize çevresel test hizmetleri veriyoruz. Klimatik çevresel test hizmetlerimizde Yüksek Sıcaklık ve Düşük Sıcaklık şartlarını ve istenirse nem şartlarını değerlendirme imkanınız olmaktadır. Bu testlerdeki amaç :

» Performans hangi düzeyde ve ne kadar uzun süre korunabilir? Diğer bir deyişle ürünün arızalanma oranı nedir?
» Gerçek çevre koşulları performans üzerinde nasıl bir değişikliğe sebep olur?
» Ürünün performansı kalıcı şekilde bozulmadan dayanabileceği koşullar nelerdir?

Ürünler pazara sunulduktan sonra ortaya çıkan kalite kusurlarının yol açtığı maddi zarar sadece maliyet ile sınırlı kalmaz, tazminat ödenmesine de yol açabilir. En büyük kayıp ise firma itibarında meydana gelir. Dolayısıyla çevresel testler, ürünlerin sahadaki değerlerini belirleyen önemli bir faktördür.

Bu nedenle Savunma Sanayi ve Otomotiv gibi kritik ürünler üreten sektörler başta olmak üzere çevre şartlarına maruz kalabilecek ürünler için yüksek hacimli test cihazlarımızla -70 / + 180°C ve 15°C/min. değer aralığında uygulama yapılabilmektedir. İstenilen senaryoya göre programlama imkanı ve test ile ilgili tüm kayıtların alınabilmesini sağlayan data logger alt yapısıyla ayrıntılı raporlama yapılabilmektedir. Tüm testler Mil-STD ve IEST standartlarına uygun şekilde yapılmaktadır.

AuraTek Elektronik Manisa – İzmir arasındaki alanda tüm müşterilerinden malzeme teslim alma ve kart teslim etmek üzere sürekli olarak 4 adet sevkiyat ve bir adet hizmet aracıyla hareket halindedir. Tüm araçlarımız ve depolarımız sigortalı olup malzemeleriniz ve ürünleriniz AuraTek araçlarına ve depolarına teslim edildiği andan itibaren sigortalanmış ve AuraTek Elektronik’in 25 yıllık “Müşteri Mülkiyeti” anlayışı ile koruma altına alınmış olur. İstanbul dışındaki müşterilerimize ise çok farklı teslim ve sevkiyat çözümleri sunabilmekteyiz.

Savunma sanayi firmalarımıza ve Ankara’da yerleşik diğer müşterilerimize yapılacak teslimatlar ve teslim alınacak malzemeler için, her hafta düzenli olarak kendi aracımızla Ankara’ya gidiyoruz.

Diğer şehirlerdeki ve yurtdışındaki müşterilerimiz için ise daha önce belirlenmiş şekillerde sevkiyat ve lojistik hizmetleri sağlanabilmektedir. Müşterilerimizin kendi müşterilerine yapacakları doğrudan sevkiyatlar, ihracat işlemleri, konteynır ve kamyon yüklemeleri gibi tüm sevkiyat hizmetleri tarafımızdan sağlanmaktadır.  Evden/uzaktan çalışma yapan müşterilerimiz veya yeterli depo/sevkiyat alanı bulunmayan ofis çalışması yapan pazarlama ve Ar-Ge odaklı müşterilerimiz için kendileri adına her türlü depo ve sevkiyat işlemlerini de üretim hizmetlerimizin ayrılmaz bir parçası olarak sunuyoruz.

İhtiyaç ve beklentilerinize özel olarak sunabileceğimiz tüm hizmetlerimiz için bizi hemen arayabilirsiniz.

Konum

Güzelyurt, 5760. Sk. no:10 /A, 45030 Yunusemre/Manisa

Telefon

+90 555 555 55 55

Fax Telefon

Fax Telefon Numarası

E-posta

info@aurateknik.com